Biltong Classic 70G

Biltong Classic 70G

Mięsna przekąska o zupełnie innej konsystencji i smaku niż suszona wołowina. Południowoafrykańska tradycja i polskie wykonanie.

22,49 

Brak w magazynie

Szczegóły produktu

SUSZONA WOŁOWINA WILD WILLY BILTONG CLASSIC – paka 70 gramów dla koneserów!

Po długich przygotowaniach dodaliśmy do naszego asortymentu nowy mięsny produkt. Biltong, bo o nim mowa, dopiero mości sobie swoje miejsce na polskim rynku, ale jesteśmy przekonani, że wkrótce będzie o nim głośno! Mamy również nadzieję, że najlepszy biltog będzie Wam się kojarzył z logo Wild Willy!

Czym charakteryzuje się mięso typu biltong?

Jest to rodzaj suszonego mięsa rodem z RPA. Nazwa tej mięsnej przekąski jest zbitką dwóch słów: BIL (mięso) oraz TONG (pasek, język). Suszenie jest starą jak świat metodą konserwacji żywności. Metodą, która w zależności od zastosowanych środków, może dać zupełnie różne efekty. Mięsne języki suszy się około tygodnia w niskiej temperaturze o konkretnej wilgotności oraz określonej cyrkulacji powietrza. W rezultacie otrzymujemy mięso o zupełnie innej strukturze i parametrach smakowych niż dobrze znane Wam już beef jerky. Wrażenia smakowe podczas jedzenia biltonga orbitują między dojrzewającymi szynkami, wołowiną sezonowaną a suszoną wołowiną. Jego konsystencja jest bardziej miękka i delikatniejsza niż w przypadku beef jerky. Co tu dużo gadać, trzeba spróbować!

W klasycznej wersji smakowej wołowina marynowana jest w kompozycji tradycyjnych przypraw takich jak kolendra, pieprz, czosnek. Dodajmy jeszcze, że do wyprodukowania 100 gramów biltonga potrzebujemy minimum 240 gramów szynki wołowej.

 

Kilka kluczowych cech Wild Willy Biltong Classic:

  • zero węglowodanów w 100 gramach produktu (puszczamy oczko do fanów keto);
  • wyjątkowy, głęboki mięsny smak;
  • całkowicie inna konsystencja i struktura niż beef jerky (łatwiejsze żucie).

 

  • mięso wołowe z szynki
  • ocet jabłkowy,
  • sól himalajska,
  • kolendra, pieprz, przyprawy,
  • ekstrakt z jarzębiny

Tabela wartości odżywczych

Wartość odżywcza w 100g w porcji 70g
Wartość energetyczna 922 kJ / 220 kcal 645 kJ / 154 kcal
Tłuszcz 4,1 2,9
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1,8 1,3
Węglowodany 0 0
w tym cukry 0 0
Białko 45 31,5
Sól 5,1 3,6
Spróbuj naszych specjałów
#wildwillybeefjerky